Szanowni Rodzice !

W związku z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, apelujemy do rodziców o:
• nieprzyprowadzanie dzieci z różnego rodzaju infekcjami,
• rodziców wracających z terenów występowania koronawirusa mających objawy grypopodobne , aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do szpitalnego oddziału zakaźnego.

KORZYSTANIE Z POMOCY MEDYCZNEJ

Jeżeli zaobserwujemy u siebie występowanie, któregoś z objawów, tj. kaszlu, trudności w oddychaniu, gorączki czy ogólnego osłabienia, powinniśmy zasięgnąć pomocy medycznej. Należy zgłosić się do jednego ze szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych, najbliższego dla naszego miejsca zamieszkania. W Gdyni i najbliższej okolicy są to:

– Oddział Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych, ul. Powstania Styczniowego 9B, Gdynia
– II Oddział Chorób Zakaźnych, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, Gdańsk
– IV Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, Gdańsk
– IX Oddział Obserwacyjno-Zakaźny dla Dzieci, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, Gdańsk

KORONOWIRUS CO TRZEBA WIEDZIEĆ