Decyzją premiera Mateusza Morawickiego od 16 do odwołania zamknięte zostają placówki oświatowe w Polsce. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W czwartek i piątek przedszkole pozostanie otwarte w ramach funkcji opiekuńczych dla tych rodziców, którzy nie są w stanie natychmiast zorganizować opieki dla swoich dzieci.

Na dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej ZUS. Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, proszę również na bieżąco śledzić informacje komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz stronę przedszkola.

UWAGA RODZICE