KONKURS „ZAPRASZAMY PTAKI DO GDYNI”

Zapraszamy dzieci oraz rodziców do udziału w konkursie organizowanym przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni pod nazwą „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. W przestrzeni miejskiej naszego miasta można spotkać wiele gatunków ptaków. Od lat zachęcamy do wspierania miejskiego ptactwa, poprzez konstruowanie karmników i budek lęgowych.
Wspólne majsterkowanie to doskonała okazja do rodzinnego spędzenia czasu. W konkursie udział może wziąć każdy miłośnik ptaków. Zabawa ma na celu zachęcanie dzieci i młodzieży do działań na rzecz ochrony przyrody, uzupełnianie miejsc lęgowych dla ptaków, poznawanie gatunków ptaków żyjących w mieście i jego okolicach oraz edukowanie na temat właściwych zasad dokarmiania ptaków.

W ramach konkursu należy skonstruować karmnik lub budkę lęgową, które mogą posłużyć zimującemu w mieście ptactwu.

Przygotowane budowle można przynosić do przedszkola od 10 stycznia do 10 lutego 2022 roku. Następnie zostaną one przekazane do Urzędu Miasta.

Regulamin konkursu ZAPRASZAMY PTAKI DO GDYNI 2022  –znajdują się wymagania, jakie powinny spełniać przygotowywane karmniki i budki lęgowe. Organizatorzy podpowiadają jakich materiałów użyć oraz w jaki sposób zaprojektować budowlę, by była trudna do splądrowania przez drapieżniki.

Koordynator: mgr Adriana Żyłów

Konkurs “Zapraszamy ptaki do Gdyni”