Festiwal Objazdowy Teatrów Lalkowych

W dniach 23 – 24 września  dzieci z naszego przedszkola  wzięły  udział w Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL. Obejrzały przedstawienia pt.: “O złotej rybce”, “Mój przyjaciel pies”, “O Piecuchu Najwspanialszym” oraz  “Fintikluszki – folkowe okruszki “.


Jesień, jesień już.

Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian: opadające kolorowe liście i owoce drzew, gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni – liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych.

Grupa Różowa

Nadeszła jesień – oglądanie i segregowanie liści pod względem wielkości, kształtu. Nazywanie owoców: kasztany, żołędzie, jarzębina i szyszki.

Grupa Fioletowa

Dzieci z okazji Pierwszego Dnia Jesieni zrobiły jesienne bukiety z gałązek, wcześniej zebranych z ogrody przedszkolnego. Następnie ozdabiały gałązki jesiennymi listkami, nazywały kolory i przeliczały dzieci młodsze do 5 a starsze do 10.

Grupa Żółta

Dzieci z Grupy Żółtej powitały Panią Jesień, która przybyła z koszem pełnym niespodzianek i listem ciekawych zadań do wykonania.

Grupa Niebieska

Dzieci z Grupy Niebieskiej 23 września powitały Jesień. Tego dnia wzięły udział w zabawach o tematyce jesiennej, podczas których przyswoiły wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Po zajęciach wybrały się do ogrodu przedszkolnego gdzie poszukiwały pierwszych oznak jesieni. Teraz możemy w pełni cieszyć się nową porą roku.


Urodzinki Milenki z Grupy Różowej


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Przedszkolaki święto mają, wesoło czas spędzają”. Pod takim hasłem, po raz dziesiąty obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten dostarczył naszym przedszkolakom wielu wrażeń oraz zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

Grupa Różowa

Grupa Zielona

Grupa Fioletowa

Grupa Żółta

Grupa Niebieska

Tego dnia wszystko, co działo się w Grupie niebieskiej związane było z naszym przedszkolem i  kolorem  grupy. Każdy przedszkolak miał na sobie coś niebieskiego.  Dzieci uroczyście ślubowały i przyjęły nazwę grupy jako NIEBIESKA. Wesołym okrzykiem “Dzień Przedszkolak, ważna spraw czeka nas super zabaw” dzieci rozpoczęły świętowanie.  Dzieci poznały przygody Niebieskiego smoka, rozwiązywały quiz i testy wykazując się wiedzą na temat swojego przedszkola i rówieśników. Stworzyły piękny plakat GRUPA NIEBIESKA. Podczas licznych zabaw edukacyjno – ruchowych świetnie się bawiły utrwalając kolor niebieski. 


Urodzinki Szymona z Grupy Różowej


Bezpieczny przedszkolak

Grupa Niebieska


Zabawy w Grupie Fioletowej


Na Fali

Dzieci z Grupy Żółtej oraz Niebieskiej były na wycieczce  w  gdyńskiej marinie, gdzie odbyły wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchały historii o kapitanie Leonidzie Telidze , a także zapoznały się z konstrukcją łódki klasy Optymista. Nie zabrakło również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyty w klubie żeglarskim.

Grupa Żółta

Grupa Niebieska


Dzień kropki –  święto odwagi, radości i zabawy

Grupa Różowa

Grupa Fioletowa

Dzieci  wysłuchały opowiadania Petera H. Reynoldsa pt. “Kropka”, ozdobiły kropkami pani Basi sukienkę, tworzyły różne kompozycje z różnej wielkości kropek oraz wyczarowały z kropek piękne obrazy.

Grupa Żółta


Urodzinki Huberta z Grupy Różowej


Zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Dzieci z Grupy Różowej ćwiczyły samodzielne ubieranie.


Bezpieczny przedszkolak

Poznajemy zasady ruchu drogowego w Grupie Różowej.

w Grupie Żółtej

Grupie Fioletowej


Zabawy  w Grupie Różowej


Pierwsze dni w Grupie Rróżowej

Zmiana wielkości czcionki