Projekty ekologiczne

Projekty ekologicznych pod patronatem Komunalnego Związku Gmin “Dolina Redy i Chylonki

„Mała nakrętka, duży problem”  – zadaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek, pod patronatem

„Zbiórka baterii i akumulatorów przenośnych” – zadaniem jest zbiórka baterii.

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY DLA PRZEDSZKOLA ZBIERAMY BATERIE
 Zadbajmy wspólnie o nasze środowisko!
 Zbierajmy zużyte baterie
 Pamiętaj! Substancje zawarte w bateriach i w akumulatorach wpływają negatywnie na środowisko naturalne i na nas samych.
 Warto przyłączyć się do akcji!

„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”
Nasze przedszkole bierze udział w antytytoniowej edukacji. Dzieci z grupy V uczestniczą w programie profilaktyki tytoniowej pt. „ Czyste powietrze wokół nas”. Program ten jest ukierunkowany na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.
Realizując program wychowania antytytoniowego w przedszkolu nie kierowaliśmy się określonym trendem czy wymogiem chwili. Jest to jedna z profilaktycznych propozycji zdrowego życia dziecka, u którego próbujemy wykształcić świadomą umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, gdy inne osoby przy nim palą. Kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych u dzieci jest najskuteczniejszym działaniem profilaktyce palenia tytoniu.

Projekt EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLAKI

Skupia się na podejmowaniu różnorodnych akcji na rzecz naszej planety, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny.

Projekt MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY.

malymisplakat

ODPROWADZAM SAM

Od 1 kwietnia rozpoczynamy kampanię „Odprowadzam sam” organizowaną przez Zarząd Dróg i Zieleni Urzędu Miasta Gdyni. Biorą w niej udział dzieci z grupy IV i V.

Kampania ma zachęcić dzieci  i rodziców do podróżowania do przedszkola w sposób ekologiczny.

Dzieci, które przyjdą do przedszkola pieszo lub przyjadą: rowem, na hulajnodze lub transportem zbiorowym otrzymają od nauczyciela kolorową naklejkę  którą umieszczą na plakacie przedstawiającym szare zwierzątko lub drzewko. Dzieci sprawiają, że zwierzątka i roślinki stają się kolorowe.

Więcej informacji na temat kampanii na stronie internetowej  Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.