ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI „SZLACHETNA PACZKA 2023”

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Podarujmy potrzebującym radość, nadzieję i realną pomoc na święta!!! Przygotujmy wspólną paczkę dla wybranej rodziny -zostańmy darczyńcami!!! Biorąc udział w SZLACHETNEJ PACZCE –wspólnymi siłami uda nam się zdziałać więcej i pomóc rodzinie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Dla nas to niewiele, a dla potrzebującej rodziny tak dużo… Już nie raz udowodniliśmy ile wspólnie możemy zdziałać. Działajmy dalej! 🙂 Podajmy dobro dalej.

Dary zbieramy od 4 grudnia do 15 grudnia

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA OKAZANIE SERCA!!!

W tym roku wspomagamy rodzinę z Gdyni z 3 dzieci ( 5, 10, 12 lat)
Kod Rodziny: POM-1255-114652

Historia Rodziny
Pani Monika samotnie wychowuje trójkę dzieci. Najstarsza córka Aneta uczęszcza do szkoły podstawowej. Nastolatka zmaga się ze znaczną wadą wzroku, polegającą na krótkowzroczności. Druga córka, Aleksandra zawsze jest chętna, aby pokazać swój zestaw pięknych lalek. Krzysztof, tak jak jego dziadek, uwielbia samochody i chciałby w przyszłości również zająć się naprawą aut. Ojciec dzieci nie uczestniczy w życiu rodziny, uchyla się od płacenia alimentów. W przeszłości stosował przemoc, zarówno fizyczną jak i psychiczną wobec matki oraz dzieci. Pani Monika wcześniej pracowała, a praca dawała jej dużo satysfakcji. Nawarstwienie się wielu ciężkich sytuacji doprowadziło do tego, że kobieta jest aktualnie bezrobotna, zmaga się ze swoją chorobą oraz opiekuje ciężko chorym ojcem.

Codzienność Rodziny
Pani Monika od niedawna jest osobą bezrobotną, obecnie z uwagi na stan zdrowia ojca stara się o przyznanie świadczeń z tego tytułu. Ojciec kobiety jest chory i wymaga stałej opieki. W związku z tym procesem nie może podjąć pracy zarobkowej, ponieważ zabraniają tego przepisy. Dodatkowym ciosem dla rodziny, była śmierć mamy, która zmarła kilka miesięcy temu. Pani Monika dzieli czas pomiędzy opieką nad schorowanym tatą i samotnym wychowywaniem dzieci. Ostatnie wydarzenia doprowadziły do pogorszenia jej stanu zdrowia, zmaga się z chorobą na tle nerwowym. Pomimo wszystkich trudności rodzina wspiera się wzajemnie. Na dochód składają się świadczenia socjalne i fundusz alimentacyjny, który wynosi łącznie 3250 zł. Koszty utrzymania mieszkania i leczenia wynoszą 1365 zł, pozostaje 471 zł na osobę.

Szlachetna Paczka 2023