ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI

“SZLACHETNA PACZKA 2021”

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Tutaj najważniejsi są darczyńcy, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta i okolicy. Akcja dociera przede wszystkim do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Podarujmy potrzebującym radość, nadzieję i realną pomoc na święta!!!  Przygotujmy wspólną paczkę dla wybranej rodziny -zostańmy darczyńcami!!!

Biorąc udział w SZLACHETNEJ PACZCE –wspólnymi siłami uda nam się zdziałać więcej i pomóc rodzinie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

Dla nas to niewiele, a dla potrzebującej rodziny tak dużo… Już nie raz udowodniliśmy ile wspólnie możemy zdziałać. Działajmy dalej! 🙂 Podajmy dobro dalej.
Mamy mało czasu gdyż paczkę musimy dostarczyć do magazynu głównego w weekend 11,12grudnia, gdyż ten termin to finał tegorocznej paczki.

Dary zbieramy od 23 listopada  do 09.12 (tj. czwartek).

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA OKAZANIE SERCA!!!

Przygotowana przez nasze przedszkole paczka trafi do rodziny z trójką dzieci. Daria wraz z mężem Michałem wychowują trójkę dzieci : Dorotę ( 8 lat) , Dawida (4 lata) i Oskara ( 2 lata) .

Kod Rodziny: POM-1250-55419 ( SZLACHETNA PACZKA)

Historia rodziny
Jeszcze w zeszłym roku, kiedy pan Michał pracował na pełen etat, rodzinie żyło się skromnie, ale byli szczęśliwi. Kiedy pan Michał stracił pracę rozpoczęły się kłopoty finansowe rodziny. Rodzina dotychczas mieszkała razem z ojcem p. Darii, który niestety zmarł w tym roku. Po jego śmierci okazało się, iż miał bardzo duże długi. Pani Daria nie mogła przyjąć w spadku domu rodzinnego ( 3 rodzinny po PGR-owski lokal mieszkalny), ponieważ przejęłaby również długi ojca, w związku z czym zmuszeni byli wynająć skromne mieszkanie w Tczewie. Wynajem mocno obciążył niewielki domowy budżet.
Obecnie p. Daria nie pracuje wychowując synów Oskara oraz Dawida. Dawidek ma problemy ze zdrowiem, oprócz bardzo dużej wady wzroku jest diagnozowany, czy jest dzieckiem autystycznym. Ponadto jest również bardzo wrażliwy na dźwięki. Dawidek od tygodnia próbuje integrować się z grupą przedszkolną przez 3 godziny dziennie. Wymaga on dużo uwagi p. Darii. W przyszłym roku jest nadzieja iż chłopcy pójdą do przedszkola. Dawid do tego czasu, będzie miał postawioną diagnozę i wówczas p. Daria będzie mogła podjąć pracę.
Rodzinie p. Michała i p. Darii dzięki naszej pomocy umożliwimy przetrwać najtrudniejszy dla nich okres. Nieszczęśliwy bieg wydarzeń spowodował trudną sytuację finansową, natomiast choroba synka powoduje, iż rodzice poświęcają dużo czasu na wizyty u lekarza w celu uzyskania prawidłowej diagnozy.
Rodzina żyje z nadzieją na lepsze jutro,. Na szczęście pan Michał od trzech tygodni pracuje jako spawacz. Dochód rodziny wynosi 4274 zł , po uregulowaniu opłat i zakupie leków w kwocie 1879 zł, rodzinie zostaje 479 zł na osobę. Kwota ta nie wystarcza rodzinie na życie.

Potrzeby Rodziny z Tczewa:

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA
herbata
kawa
cukier
mąka
ryż
makaron konserwy rybne,
konserwy mięsne
owoce i warzywa w puszkach
olej
dżem
kasza

ŚRODKI CZYSTOŚCI
mydło/żel myjący
szampon
podpaski/tampony
pasta do zębów
szczoteczki do zębów
płyn do prania
płyn do płukania
płyny czyszczące
płyn do mycia naczyń

ODZIEŻ
Michał kurtka zimowa r. L (185 wzrostu) , kolor ciemny, odzież L
Daria spodnie r. XL ( r.48) , kolor ciemny, bluzki r. 46 , obuwie Daria mama adidasy r. 41 kolor ciemny

Oskar: rozmiar 92cm 98cm 104cm , adidasy rozmiar 25
Dawid: rozmiar 110 cm 116 cm 122 cm
Dorota 146 cm 152 cm
Jeśli ktoś ma używane obuwie to można przynieść, można też zakupić voucher do CCC.

MATERIAŁY SZKOLNE
zeszyty
bloki
kredki
przybory do pisania

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA
kołdra 160×200
poduszka 60×80
ręczniki 50×100, 70×100
prześcieradło 160×200
poszwa na kołdrę 160×200

SPRZĘT ELEKTRONICZNY DO NAUKI LUB PRACY ZAROBKOWEJ
laptop/tablet
drukarka
Rodzina nie posiada sprzętu w domu, zakup ułatwi edukację dzieciom, zwłaszcza jak nastąpi konieczność nauki zdalnej. Rodzice będą mogli również wydrukować córce potrzebne materiały do nauki.

INNE POTRZEBY MATERIALNE
telefon komórkowy Pani Daria zgubiła telefon w drodze jak wracała z dziećmi od lekarza. Niestety nie odzyskała go a nie stać ich obecnie na zakup sprzętu.

SZCZEGÓLNE UPOMINKI
Daria – kosmetyki, perfum zapach kwiatowy
Michał – perfum
Dorota 8 lat – lalka Barbie kolor różowy
Dawid 4 latka – auto zabawka bez dźwiękowa
Oskar 2 latka – kolorowe klocki

Bardzo prosimy aby dary przynosić do przedszkola i przekazywać Paniom na dyżurze.

Szlachetna Paczka